Cafe Mutfak Malzemeleri Listesi

Kafe açmak için çok çeşitli mutfak malzemeleri gereklidir. Mutfak malzemeleri bir kafenin geniş bir menüye, çeşitli alternatiflere sahip olmasını sağlar. Bu nedenle mutfak malzemeleri oldukça önemlidir. Bulaşıkhane ekipmanları, içecek ekipmanları, yiyecek ekipmanları ve hazırlık üniteleri gibi farklı alanlarda çeşitli ekipmanlar bulunmaktadır. 

Cafelerde son yıllarda genelde sanayi tipi endüstriyel mutfak malzemeleri tercih edilmektedir. Hızlı yemek, hızlı servis ve kullanım kolaylığı nedeni ile bu malzemeler ilk akla gelmektedir. Ayrıca genelde endüstriyel cafe malzemelerinin paslanmaz krom malzemeden imalatının yapılması sayesinde kolay temizlenebilir ve hijyenik olmasıda tercih sebepleri arasında yer almaktadır. 

Bir çok şehirde endüstriyel cafe malzemeleri satışı yapan mağazalar vardır. Açılıp kapanan cafeler içinde ikinci el cafe malzemeleri alanlar çok sayıda hizmet vermektedir. Son derece değeri olan sanayi tipi ekipmanlarınızı hurdaya vermeden değerinde satmanızda kolaydır. 

Cafe Endüstriyel Yıkama Üniteleri

Çıkacak bulaşıklar için bulaşık yıkama makinesi, bulaşık kurutma makinesi, ön yıkama duşu gibi çok çeşitli bulaşıkhane ekipmanları bulunur. Kaliteli hizmet verebilmek için bu ekipmanlar bir Cafe için gereklidir. Klasik makinelerde daha yüksek enerji sarfiyatı olabileceği gibi kapasite bakımından da yetersizdir. Endüstriyel yıkama makineleri ise hem sizlere zamandan tasarruf sağlar hemde kapasite olarak avantaj sunar. 

Cafe İçecek Otomatları

Kafelerde geniş ve alternatifi bol içecek menüsü olmazsa olmazdır. Bir kafenin geniş bir içecek ekipmanına sahip olması için çeşitli içecek ekipmanlarına ihtiyacı vardır. Çay otomatı olarak da bilinmekte olan çay makinesi, kahve ekipmanları oldukça önemlidir. Bir kafede sıklıkla sipariş edilen içecekler çay ve kahve çeşitleridir. Bu nedenle çay ve kahve ekipmanları son derece önemlidir. Türk kahvesi makinesi, espresso makinesi, cappucino makinesi, kahve değirmenleri ve kahve öğütücüleri kaliteli içecek menüsü sunabilmek adına son derece önem kazanır.

Sadece çay ve kahveler değil, bir kafe için meyve suları ile birlikte hazırlanan içecekler de önemlidir. Meyve presi, portakal sıkma makinesi, salep, sıcak çikolata makinesi, şerbet ve ayran soğutucu, deep freeze gibi ekipmanlara ihtiyaç vardır. Aynı şekilde yiyecekler için de çok çeşitli ekipmanlar gerekli olabilmektedir. Servis ve mutfak ekipmanları kafelerin geniş menülere sahip olabilmeleri için önem kazanır. Endüstriyel mutfak ekipmanları bir kafe için olmazsa olmaz ekipmanlardır.

İkinci El Cafe Malzemeleri

Cafe açmak istiyorsunuz ancak bütçeniz endüstriyel ekipmanların sıfır alımlarına yetmiyor mu? O zaman ikinci el cafe malzemeleri alımına bakabilirsiniz. Ülkemizde oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir. Bütçeniz uygun fiyatlarla her marka model endüstriyel cafe malzemesini bulabilirsiniz. 

Genel Kültür

Bir cevap yazın