Gül Renkleri Ve Anlamları

Gül herkes tarafından sevilen bir çiçek türüdür. Ona bakması ayrı bir keyif verir insana. Bir yandan hediye olarak aldığımızda, bambaşka duygular yaşatır, kalbimizde. Hâl böyle olunca da gül elbet çok sevilen bir çiçek türü olmalı, değil mi? Ayrıca bu güzel çiçeğin birçok türü ve rengi bulunuyor. Gül renkleri ve anlamları hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Pembe gül anlamı

Pembe gül koşulsuz sevgiyi ve içtenliği temsil eder. Bu nedenle sevdiğinize pembe gül hediye ederek onu ne kadar içten sevdiğinizi iletebilirsiniz. Ayrıca nadir bir gül çeşidi olmadığı için her çiçekçide bulunur.

Mor gül anlamı

Mor renkli güller nadir bulunur. Bu nedenle her yerde onları görmek mümkün değil. Ancak çiçekçilerde bulabilirsiniz. Dilerseniz yerel çiçekçi aramadan Pendik çiçek siparişi şeklinde firma aratıp mor gülleri kapınıza getirtebilirsiniz. Mor gül anlamı asalet ve güçtür. Özellikle annelerimize hediye etmemiz gereken bir gül çeşididir.

Sarı gül anlamı

Arkadaşlığın temsili sarı güldür. Arkadaşlık ve dostluk gibi güzel duyguları daha derinden yaşamak için sarı gül alıp sevdiklerimize hediye edebiliriz. Hayat sürprizler güzel.

Beyaz gül anlamı

Saflığın ve masumiyetin temsilidir, beyaz gül. Bu nedenle düğün törenlerinde bol bol beyaz gül görürüz. Her genç kız düğün salonunun her yerinde görmek ister onları. Her yere şıklık ve zariflik katar.

Kırmızı gül anlamı

Aşkı ve tutkuyu temsil eder kırmızı güller. Sevgililer gününde her yer kırmızı güller ile donatılır ve sokağa çıkıp o güzellikleri görmek için sabırsızlanırız.

Güller sayı olarak da anlam taşırlar. Ancak bu bizim için doğru bir inanış değil. Bir gül ile ya da bin gül ile birini düşünüp ona gülü ya da gülleri hediye etmek, aynı şeydir. Ne de olsa gül satın almak için maddiyat gerekir ve durumu iyi olan bin gül alırken asgari ücretle çalışan biri bir gül ile mutlu eder sevdiğini. İkisi de hedefine ulaşır. Sonuç olarak düşünülmek güzel şeydir. Bir gül hediye ederek birini mutlu etmek ise oldukça kolay.

Genel Kültür

Bir cevap yazın