İyi Bir Tenis Raketi Nasıl Seçilir?

Tenis oynamak isteyen kişilerin ilk önce kendilerine uygun ve kaliteli bir raket satın almaya ihtiyaçları vardır. Bu sebeple, raket alma esnasında dikkatli davranmaları ve birtakım noktalara dikkat etmeleri gerekiyor. Ayrıca unutulmamalıdır ki kaliteli bir raket almak istiyorlarsa eğer o kadar servet harcamak  zorunda değillerdir. Raket seçerken aşağıda yer alan bilgileri göz atmayı da ihmal etmemelidirler.

Tenis Raketi Seçerken En Önemli Noktalar Nelerdir?

Raket seçiminde en önemli nokta, raket başının büyüklüğüdür. Tenise yeni başlıyorlarsa eğer, seçim yaparken büyük başlı tenis raketlerini tercih etmeleri yararlı olacaktır. Bu tür raketler sayesinde daha güçlü atışlar yapmaları mümkün olacaktır. Henüz tenise yeni başlayanlar ilk raketlerini alırlarken, ucuz raketlere yönelmeleri daha iyi olacaktır. Çünkü tenis oynamayı öğrendikçe yeni bir raket almanız gerekecektir.
Raket seçimi yaparlarken bir diğer önemli nokta da ağırlığıdır. Raket seçerken, çok daha hafif olanları tercih etmeleri gerekmektedir. Çunkü hafif raketler ile daha kolay ve akıcı atışlar yapmanız mümkün olacaktır. Hızlı kol hareketleri, sakatlıklara yol açabildiği için ağır raketlere alışkınsanız eğer, hafif raketleri kullanmamanız yararınıza olacaktır. İlk defa Wilson tenis raketleri alacaklarsa ve daha önce hiç tenis oynamadılarsa hafif raketleri tercih etmelilerdir.
Özellikle hafif raketler kullanıyorlarsa ve bunun yanında bilek ağrıları şikayetleri var ise, ağır raket kullanmamaları gerekiyor. Ayrıca raketlerin ağırlığının dağılımı da önemli bir noktalardandır. Raketin kafa kısmının hafif yada ağır olması, oyunun tekniği açısından fark yaratan bir faktördür.

Tenis Raketlerinde Hafiflik Önemli midir?

Hafif olan raketlerin, baş kısmının ağırlığı, ortalama ağırlıktaki raketlerden daha fazla olabilmektedir.  Kafa ağırlığı fazla olan ve toplam ağırlığı düşük olan raketler, atışlarınızın daha da güçlü olmasına imkân sağlar. Bununla birlikte bu tarz tenis raketleri için bazı olumsuz yönlerden bahsedilebilir. Güçlü atışlar, atış kontrolünde azalmalara neden olacaktır ve bu da manevra kabiliyetlerini azaltacaktır. Fakat deneyimli iseler, kesme atış ve güçlü atış konusunda zorlanma yaşamayacakları için kol kasları da zorlanmayacaktır.

Tenis Market, İzmir’in Bornova semtinde hizmet veren ve Türkiye’de tenis sporunun yaygınlaşması ve büyümesine katkı sağlamak için tenis ürünlerini tenis sevenler en uygun fiyata, peşin fiyatına en yüksek taksit imkânı ve ücretsiz kargo ile ulaştırmaktadır.

Spor

Bir cevap yazın