Monster’dan Mekanik Klavyeli İki Yeni Model

Her tuşuna farklı bir renk atanabilen mekanik RGB klavyesi ile Abra A5 V10.3 ve Tulpar T5 v14.1 Gaming Laptop, performans ve görselliği bir arada arayanların tercihi olacak

2005’ten beri dünya standartlarını Türkiye’deki oyunculara sunan yerli üretici Monster Notebook piyasaya çıkardığı iki yeni modeliyle bir kez daha oyunseverlerin beğenisini kazanmayı hedefliyor. Kusursuz bir performans için en iyi donanım bileşenlerini bir araya getiren Tulpar T5 V14.1 15.6” ve Abra A5 V10.3 15.6″ Oyun Bilgisayarı modelleri RGB aydınlatmalı mekanik klavyeleriyle de dikkat çekiyor.

Mekanik Klavyenin Gücü
Monster’ın kataloğuna eklediği Tulpar T5 v14.1 ve Abra A5 V10.3 modelleri Monster’ın artık herkesçe bilinen yüksek performans hedeflerine uygun şekilde oluşturulmuş. Her iki modelde de 7. nesil Intel Core™ i7-7700HQ işlemci, DirectX 12 destekli NVIDIA® GeForce® GTX10 serisi grafik kartları, yüksek hızlı bellekler ve SSD depolama birimleri gibi yüksek performanslı bir oyun bilgisayarı için gereken her türlü bileşen yer alıyor.

Bu iki yeni modeli benzerlerinden ayıran özellikleri ise sahip oldukları mekanik oyuncu klavyeleri. Mekanik klavyeler yapıları gereği oldukça dayanıklı olduklarından normal klavyelerden çok daha uzun kullanım ömrüne sahiptir. Ayrıca bu tip klavyelerde tuşların çalışması için sonuna kadar basmaya gerek olmadığı için, tuşlar mekanik olmayan klavyelere göre daha erken sinyal gönderir ve bu da oyunlarda avantaj sağlar.

Mekanik klavyeler yalnızca oyun oynarken değil, yazı yazmak gibi uzun süre klavye kullanmayı gerektiren durumlarda da kullanım deneyimini zenginleştiren ve geliştiren donanımlardır. Tuşların aktive olması için 45-50 gramlık bir basınç gerektiren mekanik klavyeler, bu yönleriyle uzun süreli kullanımda parmakları normal klavyelerden daha az yorar. Eğer işiniz gereği bilgisayarınızda yazı yazıyorsanız bu iki modeldeki mekanik klavye sayesinde işinizden aldığınız keyif artacaktır.

Monster’ın pek çok modelinde olduğu gibi bu iki yeni oyun bilgisayarında da oyuncuların çok sevdikleri RGB aydınlatmalı klavye bulunuyor. Böylelikle klavyedeki tuşları istenen renklerde veya farklı renk gruplarında aydınlatmak mümkün oluyor. Hatta özel klavye yazılımı ile her tuşa farklı bir renk atamak bile mümkün.

Kaynak: ekyorum.com

Teknoloji

Bir yanıt yazın