Nem Alma Cihazı Özellikleri

Nem alma cihazı, kapalı alandaki nem ve rutubeti temizlemeye yarar. Ortamdaki nemli havayı çekip, yerine çok daha sağlıklı havayı püskürtür. Büyük kapalı ortamlarınızda nem alma cihazı kullanmak istiyorsanız, satın alma dışında nem alma cihazı kiralama hizmeti vermekte olan firmalardan da destek alabilirsiniz.

Nem Alma Cihazı Aparat ve Parçaları

Nem alma cihazının içinde havalandırıcı, filtre, su haznesi, rutubet ayarı, elektronik devre, pompa ve mikro kilit gibi parça ve aparatlar bulunmaktadır.

Havalandırıcı, kapalı alanda bulunan kötü havayı emerek, nem alma cihazının içine çeker.

Mikro kilit, şamandıra özelliği sayesinde haznenin içindeki suyun belirli bir seviyeye yükseldiğinde nem alma cihazını otomatik olarak kapatır.

Elektronik devre özelliği ile nem alma makinesinin sürekli çalışmasını engellemektedir.

Özellikle de nem kurutma cihazı kiralama firmalarının da bulunan higrostat özelliği sayesinde, ortamdaki nem miktarı istenilen seviye de olduğu zaman, cihaz kendini otomatik kapatır. Bu nem miktarının yine belirlenmiş olduğu değerin üstüne çıktığı durumlarda ise cihaz otomatik olarak çalışmaktadır.

Kaç Çeşit Nem Alma Cihazı Vardır

Ev tipi, sanayi, yarı sanayi ve ısıtıcılı modelleri bulunmaktadır. Bu cihazlar yılın 365 günü kullanılabilir. Ülkemizdeki insanlar daha çok kış ve yaz mevsimlerinde kullanmaktadır. Bu cihazlar pratik, kolay anlaşılır ve basit kullanımının dışında her keseye uygun fiyatları ile de tercih edilmektedir.

Nem Alma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Nem alma işlemi için önce mevcut ortamda gerekli olan şartları yaratmalısınız. Böylece mevcut nem düzeyiyle başa çıkmanız daha kolay olacaktır. İlk olarak nemin en büyük etkenlerinden biri olan yalıtım sorunu çözmeniz gerekir. Özellikle kış aylarında büyük sorunlar yaratan yalıtım sorununu çözmezseniz nem konusunda başvurduğunuz bütün yöntemler başarısız olur.

Evinizi ya da işyerinizi boyarken anti-küf özelliğine sahip boyalar kullanmalısınız. Çünkü diğer boyalar nem kaynaklı rutubet oluşumunu hızlandırır.

Ev ve işyerinizde kullandığınız eşya ve cihazları duvarlara çok yaklaştırmamalı hava alması için gerekli alan bırakmalısınız.

Bütün bunlara özen gösterdikten sonra artık bir nem alma cihazı alabilirsiniz. Çok uygun fiyatlardan başlayan nem alma cihazları sayesinde en başta sağlığınız için gerekli olan daha kaliteli bir ortam yaratabilir, eşya ve cihazlarınızın kullanım ömürlerini uzatabilirsiniz.

Genel Kültür

Bir cevap yazın