Öğrenci Kredi Kartı Almanın Şartları

Öğrenci Kredi Kartı Almanın Şartları

Öğrenci kredi kartı başvurusu 15-25 yaşındaki öğrenciler için geçerli bir yöntemdir. Kredi kartı alabilmek için düzenli gelir gerekiyorsa öğrenci banka kartları bu kapsama girmez. Öğrenciler bu kartlar sayesinde indirim ve promosyon işlemlerinden yararlanabilirler. Bankadan bankaya değişmekle birlikte bu kartlar çeşitli durumlarda yüksek limitlere ulaşabilmektedir. Öğrenci iseniz ve sigortalı bir işte çalışıyorsanız, limitiniz bu özelliklere göre belirlenecektir. Bu sayede çok daha büyük kapasiteli bir kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Öğrenci kredi kartına başvurmanın birkaç yolu vardır. Bankanın online işlem merkezi, müşteri hizmetleri yardım hattı ve müşteri hizmetleri satış noktaları aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Kart başvurusu yapmak için bankalara gidebilir veya online başvuru sunan bankaların sitesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru şartları şu şekildedir:

  • Öğrenci kimliğine sahip olmak
  • 18-25 yaş arası olmak
  • Kimlik kartı, ehliyet veya pasaport
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Tüketici sözleşmesi imzalamak

Bazı bankalar gönüllü olarak başvuru yaş sınırını 1-2 yıl uzatabilmektedir. Bu konuda araştırmanızı yaparak bu seçeneği sunan bankalara ulaşabilirsiniz.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasından alışveriş alışkanlıklarınıza uygun olanı seçerek tüm alışverişlerinizde bu kartı kullanmaya başlayabilirsiniz. Öğrencilere özel kart veren bazı bankaların ürünleri aşağıdaki gibidir:

  • CEPTE TEB ÜniversiTEB
  • İş Bankası Maximum Genç Kart
  • Yapı Kredi Play
  • Garanti BBVA Bonus Genç
  • Ziraat Bankası Öğrenci Kartı

Yapı Kredi World Card, öğrenciler için harcadıkça kazan seçeneklerinden biri olabilir. Ziraat, öğrenci kredi kartına para yatırmak için uygun bankalardan biridir. Seçeneklerinizi değerlendirmek ve hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermeniz yararınıza olacaktır. Öğrenci kredi kartından para çekme önemli özelliklerden biri olabilir.

Öğrenci kredi kartı tüm alışverişlerde kullanılabilen bir ödeme aracıdır. Kartı aldıktan sonra limiti dahilinde dilediğiniz kadar alışveriş yapabilirsiniz. Bu kartlar ile öğrencilere özel hazırlanan kampanyalardan faydalanabilecek ve taksitli alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Ayrıca yapılacak harcamalar bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Puan biriktirip daha sonra başkalarınızda harcayabilirsiniz. İnternet alışverişlerinizde de kullanılabilir. Taksitli ödeme sayesinde bütçenizi aşmadan alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için https://www.finanskredisi.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ekonomi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SekaBet | casino siteleri