Tenis Çantası Neleri İçermelidir

Tenis Ortaçağ Fransa’sında ortaya çıkmış bir spor dalıdır. Ancak o Tarihten günümüze birçok değişim geçirerek bambaşka bir görünüm kazanmıştır. Bu noktada Fransızların aksine İngilizler ve İtalyanlar tarafından geliştirilmiş olması unutulmamalıdır. Kurallarına dair en önemli dönüşümün İngilizler tarafından yapıldığı da bilinmektedir. Bu bilgiye dayanarak da bu sporu dünyaya İngilizlerin sevdirdiğini söylemek yanlış olmaz. Tenis raketli oyunlar içerisinde farklı bir yere sahiptir. Bu anlamda çeşitli birliklerin faaliyetleri ile ekonomik anlamda kadın ve erkek eşitliğini savunan ilk olimpik spor olarak tanınmaktadır. Yüzlerce tenis severin tanınmış tenis oyuncularını ve turnuvaları takip ediyor olması bu alana dair ilgiyi daha da yaygın hale getirmiştir. Bir tenis oyuncusunun belli başlı rutinleri mevcuttur. Bu rutinler arasında birçok konu başlığından bahsetmek mümkündür. Bunlardan bir tanesi de tenis çantasıdır. Bir tenis çantası neleri içerir sorusunun cevabı aşağıda belirtilmiştir.

  1. Temiz havlu
  2. Temiz t-shirt
  3. Yedek spor çorabı
  4. Yedek şapka
  5. Güneş gözlüğü
  6. Ekstra top
  7. Su
  8. Güneş kremi
  9. Bandaj, soğuk press jel
  10. İhtiyaca göre meyve ya da tercihen enerji içeceği

Bir tenis oyuncusunun herhangi bir antrenman veya turnuva öncesi yapacağı hazırlıklardan önemli bir tanesi de tenis çantası hazırlığıdır. Tenis çantası içeriği bir oyuncu için oldukça önemlidir. Yukarıda sayılan materyallerin tamamına ihtiyaç duyulmasa da mutlaka bulundurulması tavsiye edilmektedir.

Kortların genel olarak açık bir biçimde konumlanmış olması güneşin ve dolayısıyla fazla sıcağın varlığı anlamına gelir. Bu açıdan sıcaktan korunmak ve bu şartlar altında kondisyonu bozmadan hareket etmeye devam edebilmek için tenis çantası içerisinde bir takım materyallere ihtiyaç duyulur. Bu materyaller arasında olmazsa olmaz denebilecek örnekler tenis kortunun açık ya da kapalı oluşuna bağlı olabilir. Diğer taraftan tenis kortunun zemin özelliğine göre de değişkenlik arz eder. Örneğin çim zemin özellikli kortlarda giyilen ayakkabı kadar, ayakkabı içerisine giyilen çorap ciddi bir önem taşır. Çünkü genellikle nemlenen bir zemin üzerinde ayakkabı içi de kolay nemlenmektedir. Bu sebeple mevcut çorabını değiştirmesi oyuncunun performansı açısından oldukça önemli bir etki ortaya çıkarır.

Spor

Bir cevap yazın