Tişört ve Sweatshirt Modellerinin Öncü Markası: Les Benjamins

Tişört ve Sweatshirt Modellerinin Öncü Markası: Les Benjamins

Les Benjamins son yılların en çok konuşulan ve ünlenen markalarından biri oldu. Bu ün yalnızca Türkiye için geçerli değil. Neredeyse tüm dünya bu kervana katıldı diyebiliriz. Tarzlarıyla, yeni sezon ürünleriyle her sene üstüne koyarak giden Les Benjamins özellikle tişört ve sweatshirt konusunda yeni neslin favori tercihi konumunda.

Les Benjamins’in başarı hikayesini bilmeyen yoktur ancak biz yine de kısaca bahsedelim. Marka ismiyle bir İspanyol esintisi verse de aslında halis muhlis Türk markası. Les Benjamins’in sahibi ve kurucusu ise Bünyamin Aydın. Bünyamin Aydın Almanya doğumlu bir Türk ve içinde hep gurbet aşkı ile büyümüş. Geleneksel Türk motiflerine her zaman bir zaafı bulunduğunu açıkça söylüyor. Türkiye’ye geldiğinde ise kendi işini kurmak için cüzi bir miktar sermaye ile Les Benjamins’i kuruyor. Peki bu Les Benjamins ismi nereden geliyor?

Les Benjamins ismi Almanya’daki çevresinin ona Bünyamin yerine Benjamin demesinden kaynaklı. Oldukça hoş bir hikaye.

Kurduğu şirketin standı Harrods’tan teklif alınca bu motivasyon Aydın’ı daha da etkiliyor ve bir defile düzenliyor. Düzenlediği Ottoman Punk defilesi ile tüm dünyada konuşulunca serüven daha da büyüyor. Nike, BMW, Magnum, Coca Cola ve Beşiktaş gibi firmalarla çalıştıktan sonra Les Benjamins bugünlere kadar geldi.

Les Benjamins’in Kendine Özgü Tarzı

Les Benjamins kurulduğu günden bugüne başarısını aslında bulundurduğu çizgisine bağlı diyebiliriz. İlk kurduğu stanttan son iş yaptığı büyük markaya kadar Les Benjamins’in bir tarzı ve çizgisi var. Bu çizgiyi o kadar güzel yansıtıp koruyor ki dışarıda artık ona benzeyen farklı bir tasarım görüldüğünde insanlar “Les Benjamins Gibi” diyor. Belli bir kitlede bile olsa bu tip bir lovemark oluşturmak bir markanın yapabileceği en önemli adımlardan biridir.

Les Benjamins’in kendine özgü iki tarzı var denilebilir. Bunlardan birincisi herkesin gönlünde taht kuran sade ve kendi has renkleriyle basic Les Benjaminler. Bir diğeri ise bu zamana kadar ün yapmasında en büyük rolü oynayan Orta Doğu ve Türk motifleri ile donatılan mistik tasarımlar.

Basic Kralı Les Benjamins

Her ne kadar tüm dünya Les Benjamins markasını çılgın motifleri ve tasarımları ile tanımış olsa da özellikle sokağa çıkıldığında en çok kendini tanıttığı ve fark ettirdiği modeller kesinlikle basic giyim modelleri. Günlük giyim alanında birçok markayı geride bırakmış bir marka Les Benjamins. Karakteristik bir duruşu ve kendine has tarzıyla herkese kendini benimsetmiş durumda.

Günlük giyim ürünlerine ilk bakıldığında tasarımsal anlamda fazla bir şey göremezsiniz. Hatta bazıları oldukça basit ve manasız bulabilir. Düz bir renge basit bir logo gibi duran tişörtlerde ve sweatlerde aslında daha derin bir tasarım gücü var. Tüm dünyanın artık sade tasarımlara yöneldiği giyim sektörü basit olanı başarmanın zorluklarıyla dolu. Herkesufak bir logoyu tişörte basabilir fakat herkes bu tişörtü satamaz. Bu yüzden “Logonun küçüklüğü markanın küçüklüğü değildir.”

Bunların dışında Les Benjamins’in tişört ve sweatshirlerini yakından incelediğinizde kumaş ve baskı kalitesini gözlerinizle görebilirsiniz. Zaten hiçbir başarı tesadüflerden oluşmaz.

Mistik Tarzın Öncüsü

Les Benjamins ürün gamında ve satış alanında daha çok karşımıza basic ürünleri ile çıkıyor. Fakat bu alanda kendini kanıtlamadan önce onun adını tüm dünyaya duyuran ve ününe ün katan başka bir etken var. O da yapılmayanı yapmış olması. Türk ve Orta Doğu’nun geleneksel motiflerini tüm dünyaya tanıtabilmesi.

Türk ve Orta Doğu motifleri oldukça zor, kullanımı kısıtlı ve ciddi bir simetri isteyen tasarımlardır. Hattatlar ve tasarımcılar yıllarca bu konularda eğitim alır ve bir tasarımı yapmaları bile oldukça uzun zamanlar alır. Zemin düz olduğu için boş bir tablada, çinide ya da tuvalde bu tarz tasarımlar daha makul ve örüntüye izin verir durumda olabilir. Elbette tasarımı yapmak zordur fakat yetenek ve eğitimle yapılabilir bir durumdur. Ancak bu tarz örüntü isteyen tasarımları sweatshirtlere, ceketlere, tişörtlere ve özellikle ayakkabılara eklemek cesaret ister. İşte Les Benjamins’in her şeyden önce başardığı zorluk bu.

Ayrıca bu tip motifler yüz yıllardır Anadolu’da ve bu coğrafyada var olan tasarımlar. Elbette yine bu topraklarda sevilecek tasarımlar. Ancak bu tasarımları tüm dünyaya duyurma fikri ve Her sene motiflerine farklı bir dokunuş ekleyen Les Benjamins 2022 yılının yaz sezonunda “The Mystic Journey” konseptiyle sevenlerine sunuldu. The Mystic Journey daha etnik ve arabic script tarzda tasarlandı. Çöl ve vaha betimlemeleri ile dolan tasarım daha duyurulduğu gibi Exxeselection’ın en çok satanlar listelerinde yerini.

 

Les Benjamins Kalitesini Güvenle Satın Alın

Les Benjamins son yıllarda oldukça ünlenen ve popülerliği artan bir marka. Basic modellerin tasarımları kolay gözüktüğü için replikaları maalesef fazla deneniyor. Özellikle internet alışverişinde Les Benjamins taklitçilerine daha fazla rastlanıyor. Bu yüzden Les Benjamins tişört ve sweatshirt ürünlerini tercih ederken faturalı olmasına önem vermelisiniz. Hem parasını ödeyip hem de replika ürün giymek istemezsiniz. Bu yüzden onlarca orijinal lüks markanın yer aldığı Exxeselection.com’da satılan ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Moda ve Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SekaBet | casino siteleri